Podziękowanie za sezon artystyczny 2016/2017

Za wspólnie przeżyty sezon artystyczny 2016/2017 pragnie podziękować wszystkim Widzom dyrektor Pleciugi - Zbigniew Niecikowski.
Szanowni Widzowie,

28 lipca 2017 roku otwartym pokazem przedstawienia w wykonaniu młodych artystów, uczestników już drugiej tury dwutygodniowych półkolonii „Wakacje z Pleciugą” – projektu dofinansowanego przez Miasto Szczecin – oficjalnie kończymy sezon artystyczny 2016/2017.

W mijającym sezonie zaprosiliśmy Was na cztery premiery (w tym trzy prapremiery) spektakli dla dzieci i młodzieży: „Czarodzieje” Wojciecha Kobrzyńskiego, „Świąteczna sałatka” Marty Guśniowskiej, „Kiedy zakwitnie margerytka” Rady Moskowej oraz „Wodna opowieść” Maliny Prześlugi. Ostatnie przedstawienie zostało zaproszone na Festiwal Małych Prapremier w Wałbrzychu we wrześniu bieżącego roku, a więc w nowym sezonie teatralnym. W listopadzie prapremiera „Disco macabre” wzbogaciła repertuar coraz bardziej znanej i cieszącej się ciekawymi opiniami widzów Sceny dla Dorosłych. Liczne warsztaty, lekcje teatralne, spotkania z aktorami, premiery belferskie oraz kolejna edycja turnieju „Pleciugomaniacy” były nie tylko doskonałym elementem naszej oferty artystycznej, lecz również  bardzo ważnymi działaniami w edukacji kulturalnej dzieci i młodzieży. Nasz projekt „Teatralny Ty-Dzień Dziecka”, który realizowaliśmy i dalej realizujemy wraz z teatrami z krajów nordyckich: Danii, Finlandii, Islandii, Norwegii  i Szwecji oraz z polskimi partnerami: Kluboksięgarnią FiKa, Miejską Biblioteką Publiczną w Szczecinie, Psychologicznym Kołem Naukowym „Psyche” z Wyższej Szkoły Humanistycznej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie, Kołem Naukowym Viking z Uniwersytetu Szczecińskiego, Fundacją Droga Wolna, Książnicą Pomorską i Urzędem Miasta Szczecin, spotkał się nie tylko z bardzo wysoką oceną i satysfakcjonującym dofinansowaniem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Szczecin, lecz także okazał się sukcesem frekwencyjnym i cieszył się wysoką oceną widzów  oraz recenzentów (28 spektakli, 9 warsztatów teatralnych, około 3,5 tysiąca widzów i uczestników przy średniej frekwencji 103%).
 
Szanowni Państwo,

w kameralnych przestrzeniach Teatru Lalek „Pleciuga”, w blisko 500 wydarzeniach zorganizowanych przez Teatr, gościły około 73 tysiące widzów i uczestników. „Pleciuga” była również miejscem spotkań i prezentacji wielu wydarzeń niezwiązanych bezpośrednio z naszą działalnością, dlatego nie prowadziliśmy rejestracji ich uczestników. Dziękuję Państwu, Naszym Widzom, za uczestnictwo w kulturze w sezonie 2016/2017, za wiele bardzo ważnych opinii o naszej działalności, za wypełnione sale i żywe reakcje – nie tylko małych Widzów – na przedstawieniach; proszę też o  ponowny udział Państwa w naszych wydarzeniach w nowym sezonie teatralnym 2017/2018, który rozpoczynamy, po krótkiej przerwie wakacyjnej, już we wrześniu.

Zapraszam.
 
Zbigniew Niecikowski
dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Lalek "Pleciuga"
udostępnij

polecamy

newsletter
aktualności

Teatr jest najważniejszą rzeczą na świecie, gdyż tam pokazuje się ludziom,
jakimi mogliby być, jakimi pragnęliby być, choć nie mają na to odwagi, i jakimi są.