Podziękowanie za sezon artystyczny 2016/2017

Za wspólnie przeżyty sezon artystyczny 2016/2017 pragnie podziękować wszystkim Widzom dyrektor Pleciugi - Zbigniew Niecikowski.
Szanowni Widzowie,

28 lipca 2017 roku otwartym pokazem przedstawienia w wykonaniu młodych artystów, uczestników już drugiej tury dwutygodniowych półkolonii „Wakacje z Pleciugą” – projektu dofinansowanego przez Miasto Szczecin – oficjalnie kończymy sezon artystyczny 2016/2017.

W mijającym sezonie zaprosiliśmy Was na cztery premiery (w tym trzy prapremiery) spektakli dla dzieci i młodzieży: „Czarodzieje” Wojciecha Kobrzyńskiego, „Świąteczna sałatka” Marty Guśniowskiej, „Kiedy zakwitnie margerytka” Rady Moskowej oraz „Wodna opowieść” Maliny Prześlugi. Ostatnie przedstawienie zostało zaproszone na Festiwal Małych Prapremier w Wałbrzychu we wrześniu bieżącego roku, a więc w nowym sezonie teatralnym. W listopadzie prapremiera „Disco macabre” wzbogaciła repertuar coraz bardziej znanej i cieszącej się ciekawymi opiniami widzów Sceny dla Dorosłych. Liczne warsztaty, lekcje teatralne, spotkania z aktorami, premiery belferskie oraz kolejna edycja turnieju „Pleciugomaniacy” były nie tylko doskonałym elementem naszej oferty artystycznej, lecz również  bardzo ważnymi działaniami w edukacji kulturalnej dzieci i młodzieży. Nasz projekt „Teatralny Ty-Dzień Dziecka”, który realizowaliśmy i dalej realizujemy wraz z teatrami z krajów nordyckich: Danii, Finlandii, Islandii, Norwegii  i Szwecji oraz z polskimi partnerami: Kluboksięgarnią FiKa, Miejską Biblioteką Publiczną w Szczecinie, Psychologicznym Kołem Naukowym „Psyche” z Wyższej Szkoły Humanistycznej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie, Kołem Naukowym Viking z Uniwersytetu Szczecińskiego, Fundacją Droga Wolna, Książnicą Pomorską i Urzędem Miasta Szczecin, spotkał się nie tylko z bardzo wysoką oceną i satysfakcjonującym dofinansowaniem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Szczecin, lecz także okazał się sukcesem frekwencyjnym i cieszył się wysoką oceną widzów  oraz recenzentów (28 spektakli, 9 warsztatów teatralnych, około 3,5 tysiąca widzów i uczestników przy średniej frekwencji 103%).
 
Szanowni Państwo,

w kameralnych przestrzeniach Teatru Lalek „Pleciuga”, w blisko 500 wydarzeniach zorganizowanych przez Teatr, gościły około 73 tysiące widzów i uczestników. „Pleciuga” była również miejscem spotkań i prezentacji wielu wydarzeń niezwiązanych bezpośrednio z naszą działalnością, dlatego nie prowadziliśmy rejestracji ich uczestników. Dziękuję Państwu, Naszym Widzom, za uczestnictwo w kulturze w sezonie 2016/2017, za wiele bardzo ważnych opinii o naszej działalności, za wypełnione sale i żywe reakcje – nie tylko małych Widzów – na przedstawieniach; proszę też o  ponowny udział Państwa w naszych wydarzeniach w nowym sezonie teatralnym 2017/2018, który rozpoczynamy, po krótkiej przerwie wakacyjnej, już we wrześniu.

Zapraszam.
 
Zbigniew Niecikowski
dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Lalek "Pleciuga"
udostępnij

polecamy

newsletter
aktualności

W filmie premiera oznacza, że wszystko jest skończone, możesz już tylko usiąść w fotelu i patrzeć.
A w teatrze to dopiero początek.