Zakończyliśmy Teatralny Ty-Dzień Dziecka

W minioną sobotę (26 maja) zakończyliśmy festiwalowe prezentacje w ramach projektu Teatralny Ty-Dzień Dziecka.
Teatralny Ty-Dzień Dziecka to interaktywny festiwal, do udziału w którym zaprosiliśmy dzieci i dorosłych. Właśnie zakończyła się jego druga edycja.
 
W ciągu tego intensywnego tygodnia zaprezentowaliśmy 6 zagranicznych spektakli – z Danii, Finlandii, Holandii, Islandii i Szwecji; odbyły się 2 premiery Teatru Lalek „Pleciuga”: „Czerwony Kapturek” w reż. Waldemara Wolańskiego oraz „Przebieranki” (dla najnajów), autorstwa Marty Łągiewki i Mai Bartlewskiej; przeprowadzone zostały warsztaty: dla najnajów – „Kolory emocji” oraz dla dzieci i dorosłych – „W świecie baśniowych emocji”.
 
Finałem tygodniowego festiwalu była gra „Śladami Czerwonego Kapturka”, w której wzięli udział dzieci wraz z opiekunami.
 
W ramach projektu Teatralny Ty-Dzień Dziecka planowane są jeszcze dwie wystawy, produkcja filmu o emocjach, przygotowanie publikacji „W świecie baśniowych emocji” oraz wydanie kart do opowiadania dla najmłodszych dzieci.
 
Projekt Teatralny Ty-Dzień Dziecka dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wsparty przez Miasto Szczecin, a jego sponsorem jest Hotel Radisson Blu.
 
Dziękujemy, Drodzy Widzowie, że byliście z nami!
 

udostępnij

polecamy

newsletter
aktualności

Gdy wybijał dziewiątą, ukazywało się dziewięć muz, jedna była przydzielona do astronomii, druga do archiwum, a reszta do teatru.