Teatr Przyjazny dzieciom z dysfunkcją wzroku

Teatr Lalek „Pleciuga” w Szczecinie w ramach  przełamywania barier związanych z dostępnością kultury dla osób z dysfunkcją wzroku serdecznie zaprasza najmłodszych ze Szczecina i okolic
Teatr Lalek „Pleciuga” w Szczecinie w ramach  przełamywania barier związanych z dostępnością kultury dla osób z dysfunkcją wzroku serdecznie zaprasza najmłodszych ze Szczecina i okolic na listopadowe spektakle teatralne: „Bajka o szczęściu” oraz „Kim jestem?”.
 
Podczas spektakli dzieciom oraz ich opiekunom zostaną zapewnione miejsca w  dwóch pierwszych rzędach oraz możliwość zobaczenia z bliska i dotknięcia lalek, rekwizytów czy scenografii po spektaklu.
„Bajka o szczęściu” (terminy: 10 listopada o 15.00 i 11 listopada o 11.00) to typowy dla szczecińskiego teatru lalek spektakl marionetkowy opowiadający o wartości, jaką jest przyjaźń. Kameralna sala teatralna nadaje nie tylko przytulnego klimatu, ale również sprawia, że widz znajduje się blisko postaci występujących na scenie. Po spektaklu dzieci będą mogły bezpośrednio zapoznać się z marionetkami, które były obecne w przedstawieniu.
 
„Kim jestem?” (termin: 4 listopada o 11.00) to opowieść prezentowana na dużej scenie. W sztuce pojawiają się gigantycznych rozmiarów rekwizyty. Z całą pewnością ubarwia to przedstawienie, ale przede wszystkim sprawi, że spektakl staje się bardziej widoczny. Dodatkowo możliwość dotknięcia tak niecodziennych rekwizytów jeszcze bardziej pobudzi wyobraźnię dziecka.
 
Rezerwacji miejsc na wspomniane spektakle można dokonać w biurze obsługi widzów: tel. 91 433 58 04 – najpóźniej na tydzień przed datą spektaklu. 
Przy odbiorze biletów wymagane będzie okazanie aktualnej legitymacji osoby niepełnosprawnej, legitymacji PZN lub kopii orzeczenia o niepełnosprawności z symbolem 04-O.
Z racji ograniczonej liczby miejsc w dwóch pierwszych rzędach, prosimy o wyrozumiałość: miejsca dedykujemy dzieciom z dysfunkcją wzroku - na jedno dziecko przypada jeden opiekun.
 
Serdecznie zachęcamy do zapisywania się do Pleciugowego newslettera (mail: edukacja@pleciuga.pl, temat: Teatr Przyjazny) – dzięki niemu będą Państwo na bieżąco z informacjami o kolejnych spektaklach i warsztatach dla dzieci z dysfunkcją wzroku, a także o planowanych przedstawieniach z audiodeskrypcją. 
Zapraszamy!

--
fot. Melissa Askew on Usnplash.com

udostępnij

polecamy

newsletter
aktualności

Teatr jest najważniejszą rzeczą na świecie, gdyż tam pokazuje się ludziom,
jakimi mogliby być, jakimi pragnęliby być, choć nie mają na to odwagi, i jakimi są.