Teatr Przyjazny dzieciom z dysfunkcją wzroku

Teatr Lalek „Pleciuga” w Szczecinie w ramach  przełamywania barier związanych z dostępnością kultury dla osób z dysfunkcją wzroku serdecznie zaprasza najmłodszych ze Szczecina i okolic.
Teatr Lalek „Pleciuga” w Szczecinie w ramach przełamywania barier związanych z dostępnością kultury dla osób z dysfunkcją wzroku serdecznie zaprasza najmłodszych ze Szczecina i okolic na styczniowe spektakle teatralne – „Maleńkie Królestwo królewny Aurelki” oraz „Kum i Plum”.

Podczas spektakli dzieciom oraz ich opiekunom zostaną zapewnione miejsca w pierwszych rzędach oraz możliwość zobaczenia z bliska i dotknięcia lalek, rekwizytów czy scenografii przed spektaklem.
„Maleńkie królestwo królewny Aurelki” (termin: 6 stycznia o 11.00) jest to piękna opowieść o marzeniach, która uczy odpowiedzialności oraz tego jak być sobą. Przed spektaklem dzieci będą mogły bezpośrednio zapoznać się z Królestwem tytułowej Aurelki.
„Kum i Plum” (termin: 20 stycznia o 11.00) to groteskowa opowieść o dwóch klaunach i ich niezwykłym świecie pełnym szczęścia, zabawy i humoru. W pełnym kolorów spektaklu prezentowane są wszystkie techniki lalkowe, jakie tworzy Teatr. Dzieci z dysfunkcją wzroku będą miały szanse dotknąć i zapoznać się z lalkami przed przedstawieniem.

Rezerwacji miejsc na wspomniane spektakle można dokonać w biurze obsługi widzów: tel. 91 433 58 04 lub 91 44 55 111 – najpóźniej na tydzień przed datą spektaklu. 
Przy odbiorze biletów wymagane będzie okazanie aktualnej legitymacji osoby niepełnosprawnej, legitymacji PZN lub kopii orzeczenia o niepełnosprawności z symbolem 04-O.
Z racji ograniczonej liczby miejsc w dwóch pierwszych rzędach, prosimy o wyrozumiałość: miejsca dedykujemy dzieciom z dysfunkcją wzroku - na jedno dziecko przypada jeden opiekun.
 
Serdecznie zachęcamy do zapisywania się do Pleciugowego newslettera (mail: edukacja@pleciuga.pl, temat: Teatr Przyjazny) – dzięki niemu będą Państwo na bieżąco z informacjami o kolejnych spektaklach i warsztatach dla dzieci z dysfunkcją wzroku, a także o planowanych przedstawieniach z audiodeskrypcją. 
Zapraszamy!

--
fot. Jenn Evelyn Ann on Unsplash.com

udostępnij

polecamy

newsletter
aktualności

Dzieci bzdurzą i - że tak powiem - chcą być bzdurzone.
Potem im to przechodzi. Któremu nie przejdzie... zostaje poetą.