Dwa nowe wydawnictwa Pleciugi

Teatr Lalek „Pleciuga” przygotował dwa wydawnictwa, które z powodzeniem mogą odegrać rolę świątecznych upominków.

Teatr Lalek „Pleciuga” przygotował dwa wydawnictwa, które z powodzeniem mogą odegrać rolę świątecznych upominków:
karty „Opowiedz mnie” oraz przewodnik po emocjach „Nie taki wilk straszny… czyli w świecie baśniowych emocji”.
Obie publikacje zostały wydane w ramach drugiej edycji projektu Teatralny Ty-Dzień Dziecka, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Przewodnik po emocjach 
„Nie taki wilk straszny... czyli w świecie baśniowych emocji” to kompilacja tematów, które podjęliśmy w trakcie realizacji projektu. 
Jednym z punktów programu były warsztaty „W świecie baśniowych emocji”, skierowane do dzieci od lat 4 oraz ich rodziców lub opiekunów.
Celem tych spotkań było zapoznanie rodziców z wpływem baśni na rozwój emocjonalny dzieci oraz twórcza praca manualna najmłodszych, której efektem były prace przedstawiające poszczególne emocje. 
Zajęcia w grupie dzieci prowadziła graficzka Kaja Depta-Kleśta, z dorosłymi zaś pracowały studentki z Psychologicznego Koła Naukowego „Psyche”, działającego w Wyższej Szkole Humanistycznej TWP w Szczecinie.
Publikacja to swoisty przewodnik po emocjach. To próba uchwycenia tego, co każda z emocji oznacza i jaką wartość za sobą niesie. To również propozycje ćwiczeń, które można wykonać wspólnie z dzieckiem. 
 
Karty „Opowiedz mnie”
Komplet składa się z dziewięciu obrazków, opisanych trzema słowami. Punktem wyjścia do stworzenia tych ilustracji była historia o „Czerwonym Kapturku”, ale idea kart polega na tym, aby za pomocą obrazków opowiadać różne historie. 
Z młodszymi dziećmi można bawić się, wykorzystując tylko ilustracje. Starsze dzieci możemy poprosić o odczytanie wyrazów na danej karcie – słowa wplatamy w opowieść, można też bawić się w skojarzenia. Jeśli na obrazku jest słońce, co nam się z nim kojarzy?
Wydawca kart ma nadzieję, że karty „Opowiedz mnie” zainspirują rodziców, opiekunów, starsze rodzeństwo do twórczego spędzania czasu z dziećmi.
 
Oba wydawnictwa można bezpłatnie otrzymać w siedzibie Pleciugi i księgarni FiKa; będą także dystrybuowane w przedszkolach, szkołach, bibliotekach.

--
fot. P. Depta-Kleśta
 

udostępnij

polecamy

newsletter
aktualności

Ak­tor po­winien mieć coś do po­wie­dze­nia, na­wet jeśli ma niemą rolę.