Ptaki Komiczne – Die komischen Vögel

Niezwykle ciekawy, polsko – niemiecki  projekt realizowany jest od czerwca w Teatrze Lalek „Pleciuga”. 
Na regularnych warsztatach, teatralnym i muzycznym spotyka się grupa polskiej młodzieży. Pracują nad scenariuszem i stroną muzyczną do spektaklu pt: „Ptaki Komiczne. Die komischen Vögel“. W tym samym czasie w Berlinie, w analogicznych grupach, w ramach tego samego projektu pracuje młodzież niemiecka. Wszyscy uczestnicy spotkają się w pięknym Zamku Trebnitz, na terenie Niemiec pod koniec lipca i tam, w ciągu kilku dni, z opracowanych scen i utworów muzycznych, stworzą jeden, wspólny spektakl. A przy okazji pracy nad przedstawieniem uczestnicy odwiedzą Berlin, wezmą udział w polsko- niemieckich animacjach językowych i po prostu wakacyjny tydzień spędzą w pięknym Zamku Trebnitz.
Inicjatorem, organizatorem projektu jest Internationaler Bund Berlin – Brandenburg gGmbH Region Brandenburg Nordost. Teatr Lalek „Pleciuga“ jest partnerem polskim projektu.
Grupę teatralną w Szczecinie prowadzi Maja Bartlewska, aktorka „Pleciugi”. Grupą muzyczną kieruje Tomasz Moskalski, muzyk i trener na projektach międzynarodowych. Jednocześnie realizowany jest film, tym zajmuje się student łódzkiej szkoły filmowej Bogusz Żelech. Zdjęcia ze spotkania Monika Kuriata.
Prezentacja powarsztatowa polsko – niemieckiego spektaklu odbędzie się 2 sierpnia o godzinie 19.00 w Zamku Trebnitz, koło Munchenbergu.
Serdecznie zapraszamy.
Projekt dofinansowany z FUNDUSZU MAŁYCH PROJEKTÓW (FMP) w ramach Programu Współpracy Interreg V A Maklemburgia – Pomorze Przednie/ Brandenburgia/ Polska w ramach celu „Europejska Współpraca Terytorialna” Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

udostępnij

polecamy

newsletter
aktualności

Dzieci bzdurzą i - że tak powiem - chcą być bzdurzone.
Potem im to przechodzi. Któremu nie przejdzie... zostaje poetą.