Zapraszamy na "Dzień pod pierzynką"!

">

"Teatralny Ty-Dzień Dziecka": dziś pierwszy spektakl zagraniczny!

Zapraszamy na "Dzień pod pierzynką"!

Dziś czekają na nas aż cztery prezentacje spektaklu Dzień pod pierzynką” Handbendi Brúđuleikhús z Islandii. To przedstawienie lalkowe dla najmłodszych dzieci (do 18 miesięcy), które wymyśliła i wyreżyserowała Greta Clough, artystka i młoda mama. Jest ono pełne zabawnych, radosnych lalek, interaktywnych zabaw i łagodnych opowieści. Oddziałuje na wyobraźnię małych widzów, pozwala im między innymi przenieść się do spokojnego, zacienionego lasu czy na chmurę.

A na blogu „MaMaMaBlog” przeczytacie bardzo interesującą rozmowę z Gretą Clough: http://mamama-blog.blogspot.com/2017/05/dzien-pod-pierzynka-wywiad-z-greta.html

Poza tym znów możecie obejrzeć „Wodną opowieść” Maliny Prześlugi w reżyserii Roberta Drobniucha, czyli wzruszającą historię miłości Kijanki Tosi i Rybki Franka.
 
Nie zabraknie też warsztatów. W Pleciudze odbędą się warsztaty plastyczno-teatralne, podczas których dzieci między innymi stworzą własne instrumenty muzyczne. W Kluboksięgarni FiKa odbędą się zajęcia dla całych rodzin: warsztaty komunikacyjne „Komunikacja na uśmiech z plusem”, podczas których dzieci nauczą się rozmawiania; „Zabawy z Vikingami”, czyli poznanie wybranych słówek w językach skandynawskich.
Wszystkie warsztaty mają charakter otwarty i są bezpłatne.
 
Fot. archiwum Handbendi Brúđuleikhús

udostępnij

polecamy

newsletter
aktualności

Gdy wybijał dziewiątą, ukazywało się dziewięć muz, jedna była przydzielona do astronomii, druga do archiwum, a reszta do teatru.