">

Czwarty dzień projektu "Teatralny Ty-Dzień Dziecka" w Pleciudze: spektakl ze Szwecji i spotkanie ze szczecińskimi Wikingami

Zapraszamy na "Puszkę" i pierwsze spotkanie z cyklu "Nie tylko Wikingowie"!

Dziś obejrzymy spektakl "Puszka! Historia o przyjaźni" teatru ZebraDans ze Szwecji, familijny spektakl taneczny dla dzieci od 4 lat. Oddziałują tu na siebie wzajemnie taniec i muzyka. Jest to jednocześnie uniwersalna opowieść o istocie przyjaźni w życiu każdego człowieka. Spektakl wyreżyserowała Anna Vnuk.

O godzinie 17.30 w Pleciudze odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu "Nie tylko Wikingowie", przygotowanego przez studentów Koła Naukowego "Viking" Uniwersytetu Szczecińskiego dla dzieci i rodziców. Uczestnicy poznają ciekawostki dotyczące historii, kultury i obyczajów wybranych krajów nordyckich, zwyczaje i charakterystyczne zachowania mieszkańców, zabawne anegdoty oraz elementy codzienności. Bohaterem dzisiejszego spotkania będzie Szwecja... i Szwedka! Wstęp wolny, zapraszamy!

Fot. Stefan Bohlin

udostępnij

polecamy

newsletter
aktualności

Gdy wybijał dziewiątą, ukazywało się dziewięć muz, jedna była przydzielona do astronomii, druga do archiwum, a reszta do teatru.