">

Piąty dzień projektu "Teatralny Ty-Dzień Dziecka" w Pleciudze: spektakle, warsztaty dla najnajów i spotkanie ze szczecińskimi Wikingami

"Głupole", "Vera i woda", "Szumy i pluski", "Nie tylko Wikingowie" – jest w czym wybierać!

Dziś zobaczymy dwa spektakle: "Głupoli" oraz "Verę i wodę". Przed południem czekają nas także warsztaty dla najnajów, a po południu – kolejne spotkanie z cyklu "Nie tylko Wikingowie".

"Głupole" Teatteri Mukamas z Finlandii to tradycyjne przedstawienie lalkowe, oparte w dużej mierze na muzyce na żywo i działaniach na scenie. Spektakl zdobył nagrodę główną Grand Prix na II Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalkowych Visiting Arlekin w Omsku w Rosji. Autorem scenariusza i reżyserem jest Mansi Stycz.

"Vera i woda" Bíbí og Blaka z Islandii prezentuje sztukę tańca współczesnego. Spektakl w żywy i wesoły sposób obraca się wokół istoty pogody: uciekaniu przed deszczem, ślizganiu się po zamarzniętej kałuży, traceniu równowagi przy burzliwej pogodzie. W 2016 roku otrzymał nagrodę Icelandic Performing Arts Award Gríman za najlepsze przedstawienie dla dzieci tego sezonu teatralnego. Reżyserem przedstawienia jest Tinna Grétarsdóttir.

O godzinie 10.00 odbędą się warsztaty "Szumy i pluski". To wspólna wyprawa dzieci od 6 do 12 miesięcy i ich rodziców w świat głębin. Dzięki wykorzystaniu dźwięków i faktur uczestnicy stworzą swoisty spektakl, nawiązujący do środowiska podwodnych roślin i zwierząt. Następnie przygotują proste zabawki, które służyć będą do stymulacji poszczególnych zmysłów niemowlaka. Warsztaty poprowadzi Agnieszka Kołodziejczyk-Królik. Przyjdźcie koniecznie – maluchy i rodziców zapraszamy do Sali Prób!

O godzinie 17.10 odbędzie się drugie spotkanie z cyklu "Nie tylko Wikingowie", przygotowanego przez studentów Koła Naukowego "Viking" Uniwersytetu Szczecińskiego dla dzieci i rodziców. Uczestnicy poznają ciekawostki dotyczące historii, kultury i obyczajów wybranych krajów nordyckich, zwyczaje i charakterystyczne zachowania mieszkańców, zabawne anegdoty oraz elementy codzienności. Bohaterem dzisiejszego spotkania będzie Finlandia. Wstęp wolny. Czekamy na Was!

Fot. archiwum teatru

udostępnij

polecamy

newsletter
aktualności

Ak­tor po­winien mieć coś do po­wie­dze­nia, na­wet jeśli ma niemą rolę.