">

Szósty dzień projektu "Teatralny Ty-Dzień Dziecka" w Pleciudze: spektakl polski, spektakl islandzki i spotkanie ze szczecińskimi Wikingami

Dla tych, którzy jeszcze nie widzieli – okazja, by zobaczyć "Wodną opowieść" oraz "Verę i wodę"!

Dziś obejrzymy dwa spektakle: „Wodną opowieść” oraz „Verę i wodę”. Zaprosimy Was także na kolejne spotkanie ze szczecińskimi Wikingami.

„Wodna opowieść” Maliny Prześlugi w reżyserii Roberta Drobniucha to historia miłości Kijanki Tosi i Rybki Franka. Czy w podwodnym świecie jest miejsce dla uczucia, które przekracza przyjęte normy i przełamuje dotychczasowe schematy? Bohaterowie będą musieli zdecydować, czy są gotowi walczyć o to, co dla nich ważne.
 
„Vera i woda” Bíbí og Blaka z Islandii prezentuje sztukę tańca współczesnego. Spektakl w żywy i wesoły sposób obraca się wokół istoty pogody: uciekaniu przed deszczem, ślizganiu się po zamarzniętej kałuży, traceniu równowagi przy burzliwej pogodzie. W 2016 roku otrzymał nagrodę Icelandic Performing Arts Award Gríman za najlepsze przedstawienie dla dzieci tego sezonu teatralnego. Reżyserem przedstawienia jest Tinna Grétarsdóttir.
 
O godzinie 17.00 zapraszamy na trzecie spotkanie z cyklu „Nie tylko Wikingowie”, przygotowanego przez studentów Koła Naukowego „Viking” Uniwersytetu Szczecińskiego dla dzieci i rodziców. Uczestnicy poznają ciekawostki dotyczące historii, kultury i obyczajów wybranych krajów nordyckich, zwyczaje i charakterystyczne zachowania mieszkańców, zabawne anegdoty oraz elementy codzienności. Bohaterem dzisiejszego spotkania będzie Islandia. Wstęp wolny. Przyjdźcie koniecznie!
 
Fot. Steve Lorenz

udostępnij

polecamy

newsletter
aktualności

Teatr jest najważniejszą rzeczą na świecie, gdyż tam pokazuje się ludziom,
jakimi mogliby być, jakimi pragnęliby być, choć nie mają na to odwagi, i jakimi są.