">

Siódmy dzień projektu "Teatralny Ty-Dzień Dziecka" w Pleciudze: spektakl polski, spektakl norweski, warsztaty i spotkanie ze szczecińskimi Wikingami

Dziś w ramach projektu "Teatralny Ty-Dzień Dziecka" obejrzymy dwa spektakle: "A kuku!" i "Drzewo". Odbędą się także ostatnie warsztaty plastyczno-teatralne i ostatnie spotkanie ze szczecińskimi Wikingami.

„A kuku!” autorstwa i w reżyserii Marii Jamińskiej to przedstawienie dla najmłodszych dzieci, oparte na dźwiękach, kolorach i kształtach. Maluchy w towarzystwie rodziców wkroczą w świat teatru i w przestrzeń pozytywnych emocji rodzinnych. Spektakl miał premierę w Pleciudze prawie pięć lat temu i do dziś cieszy się dużą sympatią widzów.
 
„Drzewo” Kompani13 z Norwegii to propozycja dla dzieci od 0 do 6 lat. Jest to klasyczne przedstawienie lalkowe bez słów, prezentowane przy akompaniamencie muzycznym na żywo. Operuje kształtem, kolorem i gestem. Kreuje ciepłe, bezpieczne i inspirujące miejsce dla najmłodszych dzieci, które odwiedzają teatr po raz pierwszy. Scenariusz – Kari Halvorsen,
 
Przed południem po raz ostatni odbędą się warsztaty plastyczno-teatralne „Teatralny świat”, podczas których dzieci stworzą niezwykłe podwodne stwory i własne instrumenty muzyczne.
 
Po południu czeka nas czwarte, ostatnie już spotkanie z cyklu „Nie tylko Wikingowie”. Studenci filologii skandynawskiej z Uniwersytetu Szczecińskiego – członkowie Koła Naukowego „Viking” – opowiedzą Wam tym razem o dwóch krajach: Norwegii, do której podobno wszyscy chcemy wyjechać, i Danii, z której pochodzi... no, kto wie? Tak, mała syrenka! Hans Christian Andersen był Duńczykiem. A Duńczycy są podobno najszczęśliwszym krajem na świecie i mają najlepszy pomysł na wychowywanie dzieci. Czy to prawda? Chodźcie z nami do sali edukacyjnej, zaraz to sprawdzimy!
 
Fot. Fana Fotostudio / Jannecke Strønen

udostępnij

polecamy

newsletter
aktualności

Ak­tor po­winien mieć coś do po­wie­dze­nia, na­wet jeśli ma niemą rolę.