"Teatralny Ty-Dzień Dziecka" – ostatnie spotkanie, czyli "Fika kulturalna"

Zapraszamy na warsztaty do Kluboksięgarni Fika!

„Teatralny Ty-Dzień Dziecka” zaprasza dziś na ostatnie wydarzenia: „Fika kulturalna”, czyli warsztaty! Przyjdźcie do Kluboksięgarni Fika na Wałach Chrobrego (budynek Muzeum Narodowego)!
 
Godzina 11.00 i 12.00: „Mój przyjaciel kot”
Poznajcie Sticha – dziewięciomiesięcznego kota rasy maine coon. Jest przystojny, dobrze wychowany i ogromnie miły. Czy wiecie, jak się zachować, by Was polubił? Tego właśnie dowiecie się podczas spotkania! Nauczycie się, jak bezpiecznie przebywać z kotem, pozwolą poznać kocie zwyczaje i poszerzą naszą wiedzę o zwierzętach. Warsztaty poprowadzi Magdalena Oleszak, nauczyciel terapeuta, prowadząca zajęcia z terapii behawioralnej i felinoterapii, studentka I roku zarządzania kryzysem indywidualnym w Wyższej Szkole Humanistycznej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie. Uwaga dla alergików: w zajęciach bierze udział prawdziwy, żywy kot! Dla dzieci w każdym wieku i rodziców. Około 30 minut. Liczba miejsc ograniczona!
 
Godzina 13.00: „Poznajmy emocje”
Warsztaty psychologiczne. Celem jest zdobycie podstawowej wiedzy dotyczącej emocji, zrozumienie i rozpoznawanie emocji w ciele oraz poznanie prawidłowych sposobów wyrażania emocji, budowanie systemu wartości i rozwijanie umiejętności społecznych, które są niezbędne w poprawnych relacjach z dziećmi i dorosłymi. Spotkanie obejmuje: wprowadzenie do tematu emocji za pomocą wiersza, pogadankę na temat emocji, zajęcia plastyczne. Warsztaty poprowadzą członkinie Psychologicznego Koła Naukowego „Psyche”, studentki Wyższej Szkoły Humanistycznej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie. Dla dzieci od 5 do 8 lat. Około 45 minut.
 
Godzina 14.00: „Zabawy detektywistyczne”
Odkrywanie różnic między obrazkami, odnajdywanie wyjścia z labiryntu, zgadywanki wyrazowe i wiele innych zabaw, w których można wykazać się detektywistycznymi talentami. Prowadzi dr Barbara Popiel, sekretarz literacki Teatru Lalek „Pleciuga” i wykładowca w Wyższej Szkole Humanistycznej TWP w Szczecinie. Dla dzieci w wieku od 5 lat i rodziców. Około 30 minut.
 
Godzina 15.00: „Zabawy z Wikingami”
Układanie słów, słownikowy teatrzyk i jeszcze kilka niezwykłych językowych gier – to właśnie Was czeka podczas spotkań ze szczecińskimi Wikingami, czyli studentami z Koła Naukowego „Viking” Uniwersytetu Szczecińskiego. Poznamy trochę słów z języków skandynawskich i przekonamy się, jak dobrze można się dzięki nim bawić. Dla dzieci od 6 lat i rodziców. Około 30 minut.

udostępnij

polecamy

newsletter
aktualności

Ak­tor po­winien mieć coś do po­wie­dze­nia, na­wet jeśli ma niemą rolę.