Zakończył się projekt "Teatralny Ty-Dzień Dziecka"

Dziękujemy wszystkim za udział w naszym projekcie!

Drodzy Widzowie,
 
choć trudno w to uwierzyć, zakończyliśmy projekt „Teatralny Ty-Dzień Dziecka”! Tyle przygotowań, tyle wyczekiwania, tyle wydarzeń... i już koniec? Niestety, koniec (chociaż nie do końca... ale o tym na koniec!).
 
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w projekcie „Teatralny Ty-Dzień Dziecka”!
 
Dziękujemy naszym zagranicznym gościom, czyli artystom z: Teatret Lampe (Dania), Dance Theatre Hurjaruuth (Finlandia), Teatteri Mukamas (Finlandia), Bíbí og Blaka (Islandia), Handbendi Brúđuleikhús (Islandia), Worlds of Puppets (Islandia), Kompani 13 (Norwegia), ZebraDans (Szwecja). Bez nich nie byłoby teatralnego święta i nie zobaczylibyśmy wspaniałych spektakli!
 
Dziękujemy instytucjom i podmiotom, które wsparły nas w realizacji poszczególnych zadań: Kluboksięgarni „FiKa”, Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczecinie, Kołu Naukowemu „Viking” z Uniwersytetu Szczecińskiego, Psychologicznemu Kołu Naukowemu „Psyche” z Wyższej Szkoły Humanistycznej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie, Fundacji Droga Wolna. To dzięki nim projekt wypełniły niepowtarzalne warsztaty, spotkania i działania na blogu.
 
Dziękujemy aktorom Teatru Lalek „Pleciuga” oraz wolontariuszom za opiekę nad zespołami i artystami. Dzięki takim opiekunom wizyta w Szczecinie z pewnością zapisała się wspaniale w pamięci nordyckich gości.

Dziękujemy Restauracji Chief za pyszne posiłki dla zagranicznych zespołów. Dzięki tak smakowitej kuchni artyści mieli siłę, by świetnie grać i sprostać oczekiwaniom licznych widzów.
 
Dziękujemy Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miastu Szczecin za finansowe wsparcie, bez którego nie moglibyśmy zrealizować projektu.
 
Przede wszystkim zaś dziękujemy Wam – Dzieciom, Rodzicom i wszystkim, którzy zechcieli przyjść na spektakle, na warsztaty, na spotkania i na Teatralne Jam Session. Bez Was ten projekt w ogóle by nie powstał – bo to właśnie myśl o Was, naszych Widzach, sprawia, że szukamy nowych pomysłów i wymyślamy nowe działania, które będę wartościowe i atrakcyjne.
 
A dla tych, którzy żałują, że „Teatralny Ty-Dzień Dziecka” dobiegł końca, mamy dobrą wiadomość: tak naprawdę to jeszcze wcale nie koniec! W tę sobotę, czyli 10 czerwca, o godzinie 15.00 w Pleciudze odbędą się ostatnie warsztaty plastyczno-słownikowe „Słowo i obraz” (nadal są miejsca!). Po wakacjach zaprosimy Was na dwie wystawy: w przestrzeni miejskiej i w Książnicy Pomorskiej. Będziecie mogli także przeczytać „Teatralnik” – specjalną gazetkę poświęconą projektowi. Poza tym cały czas zapraszamy do czytania nowych postów na „MaMaMaBlog”.
 
Widzicie? „Teatralny Ty-Dzień Dziecka” jeszcze się tak zupełnie nie skończył!

udostępnij

polecamy

newsletter
aktualności

W filmie premiera oznacza, że wszystko jest skończone, możesz już tylko usiąść w fotelu i patrzeć.
A w teatrze to dopiero początek.