Teatralny ty-dzień dziecka 2017

"Teatralny Ty-Dzień Dziecka" to wyjątkowy prezent, który Teatr Lalek "Pleciuga" w Szczecinie przygotował dla dzieci z województwa zachodniopomorskiego.
Projekt realizujemy we współpracy z teatrami z Danii, Finlandii, Islandii, Norwegii i Szwecji oraz ze szczecińskimi instytucjami i stowarzyszeniami. Chcemy połączyć sztukę z teatralną zabawą i z działaniami edukacyjnymi oraz stworzyć przestrzeń, w której wszyscy - dorośli i dzieci, artyści i widzowie, Polacy i goście zagraniczni - wymienią się refleksjami, doświadczeniami oraz pomysłami związanymi z teatralną i okołoteatralną działalnością skierowaną do młodych odbiorców, a także będą się po prostu dobrze bawić.
Projekt ma charakter interaktywny i interdyscyplinarny. Część artystyczną stanowią: spektakle Pleciugi oraz osiem spektakli zagranicznych, które w większości są polskimi premierami. Część edukacyjno-animacyjna to warsztaty, spotkania oraz działanie w cyberprzestrzeni.
Punktem kulminacyjnym teatralnego tygodnia stanie się "Teatralne jam session" - niezwykła podróż do krainy muzyki i podwodnego świata, który wypełniają niesamowite dźwięki oraz fantastyczne stworzenia. W tej wspólnej zabawie może wziąć udział każde dziecko!
Po wakacjach zaprosimy wszystkich na dwie wystawy: jedną w przestrzeni miejskiej, a drugą w Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica w Szczecinie, zaprezentujemy też "Teatralnik", czyli gazetkę podsumowującą projekt. Poza tym przygotujemy film dokumentujący działania projektu i będziemy kontynuować "MaMaMaBlog".

Przeżyj z nami "Teatralny Ty-Dzień Dziecka" - jedyny taki tydzień z jedynym takim teatrem!

Organizator:                                               Projekt dofinansowany ze środków                                 Projekt wsparty
Teatr Lalek "Pleciuga"                           Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego                 przez Miasto Szczecin

                                                                 
 
            
PARTNERZY PROJEKTU:
Teatret Lampe, Dania
Dance Theatre Hurjaruuth, Finlandia
Teatteri Mukamas, Finlandia
Bíbí og Blaka, Islandia
Handbendi Brúđuleikhús, Islandia
Worlds of Puppets, Islandia
Kompani 13, Norwegia
ZebraDans, Szwecja
Kluboksięgarnia "FiKa"
Miejska Biblioteka Publiczna
Koło Naukowe "Viking" (Uniwersytet Szczeciński)
Psychologiczne Koło Naukowe "Psyche" (Wyższa Szkoła Humanistyczna Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie)
Fundacja Droga Wolna
Książnica Pomorska
Urząd Miasta Szczecin

Dodatkowe informacej:

na skróty

archiwum

aktualności

polecamy

Dzieci bzdurzą i - że tak powiem - chcą być bzdurzone.
Potem im to przechodzi. Któremu nie przejdzie... zostaje poetą.