Praca w Pleciudze

Termin naboru na sekretarza literackiego przedłużamy do 13 marca 2020.
Teatr Lalek „Pleciuga” poszukuje osoby na stanowisko sekretarza literackiego połączone z działaniami promocyjnymi (kontakt z mediami).
Podstawowy zakres obowiązków:
• koordynacja działań wydawniczych teatru w zakresie druków artystycznych
• czytanie i recenzowanie sztuk, udział w wyborze propozycji do repertuaru
• bieżąca obsługa literacka teatru (redakcja scenariuszy, opisów sztuk, współpraca z artystami, dokumentacja)
• przygotowywanie tekstów do gazety "Gabit"
• kontakt z mediami
• planowanie i realizacja kampanii promocyjnych premier i wydarzeń tematycznych/okazjonalnych (m.in. Dzień Dziecka, Dzień Teatru, Noc Muzeów, etc.)
• pozyskiwanie funduszy zewnętrznych - merytoryczne przygotowanie projektów do MKIDN i innych podmiotów oferujących granty na działania kulturalne.
Oczekiwania:
•  rzetelność, samodzielność i kreatywność
•  efektywna organizacja pracy własnej
•  umiejętność tworzenia, redagowania tekstów i dokonywania korekty
•  wyższe wykształcenie magisterskie (humanistyczne)
•  znajomość języka obcego (preferowany: angielski)
Mile widziane:
•  doświadczenie w pracy wydawniczej i promocyjnej
•  znajomość życia teatralnego i literackiego w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki teatru lalek.
Oferujemy:
•  umowę o pracę na pełen etat
•  twórczą atmosferę pracy
Oferty (CV ze zdjęciem oraz list motywacyjny) prosimy przesyłać do sekretariatu teatru wyłącznie na adres mailowy: sekretariat@pleciuga.pl do 13 marca 2020 roku.
Skontaktujemy się z wybranymi kandydatami w ciągu pięciu dni od zakończenia pierwszego etapu rekrutacji.

polecamy