LEMcraft - finał Lata w teatrze

W niedzielę 11 lipca zapraszamy na finał LATA W TEATRZE!
Już w niedzielę wydarzenie, do którego młodzi artyści przygotowywali się przez dwa tygodnie.
W imieniu Teatru Lalek "Pleciuga" oraz Ośrodka Kultury w Drawsku Pomorskim zapraszamy na spektakl!
 
 
LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Na realizację programu przyznano fundusze 41 ośrodkom z całej Polski. Wśród nich jest Teatru Lalek „Pleciuga” i zaproszony do współorganizacji Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim.
 
Tydzień zajęć w Drawsku Pomorskim
Fantastyka i twórczość Stanisława Lema to motyw przewodni warsztatów. Każdego dnia młodzież i dzieci mierzyli się z nowymi wyzwaniami. Poznali specyfikę zawodów związanych z teatrem. Próbowali swoich sił w pracy nad świadomością ciała i ekspresją ruchową. Wzięli udział także w zajęciach plastycznych i ceramicznych. Odbyły się zajęcia z fotografii, malowaniem światłem, było też tworzenie muzyki za pomocą prostych rzeczy.
 
Przygotowania do przedstawienia w teatrze
W drugim tygodniu zajęć młodzi artyści pojawili się w Szczecinie. Tu pod okiem profesjonalnych aktorów teatralnych są przygotowywani się do przedstawienia. Bogatsi o teatralny warsztat w Teatrze Lalek „Pleciuga" zapraszają widzów ze Szczecina i Drawska Pomorskiego na swój spektakl.
 
NIEDZIELA 11 lipca
godzina 10.00
duża scena
WSTĘP WOLNY

udostępnij

polecamy

newsletter
aktualności

Gdy wybijał dziewiątą, ukazywało się dziewięć muz, jedna była przydzielona do astronomii, druga do archiwum, a reszta do teatru.