logo pleciuga szczecin

TU RZĄDZĄ LALKI


więcej
zamknij

Warsztaty w listopadzie

Listopad będzie bardzo intensywny! Również warsztatowo!

W listopadzie rozpoczynamy nowy cykl: Czytanki czwartkowe.
W każdy pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na popołudnia z bajką. W okresie jesień-zima będą się one odbywać w teatrze, w przytulnie urządzonej sali, gdzie w wygodnych pozycjach, na miękkich poduchach, z kubkiem ciepłej herbaty, będzie można wsłuchać się w czytane przez aktorów opowieści.
Kiedy zawita do nas wiosna, przeniesiemy się na zewnątrz, poduchy i koce zamienimy na leżaki, a herbatę na lemoniadę. Bądźcie z nami!
Spotkanie z bajką i dedykowanymi warsztatami trwa 45 minut, koszt: 10 zł za dziecko (opiekun wchodzi bezpłatnie).

CZYTANKI CZWARTKOWE 4 LISTOPADA
godzina 17.00 BAJKI UMILAJKI, dla dzieci od 3 do 6 lat
Dobra książka, miękki koc i kubek gorącej herbaty to najlepsi umilacze długich jesiennych wieczorów. Niezależnie od tego, ile ma się lat. Zapraszamy przedszkolaki razem z rodzicami na popołudnie z bajką. Po wysłuchaniu opowieści, z dostępnych na miejscu materiałów, będziemy tworzyć prace plastyczne. Można zabrać własny koc albo ulubionego pluszaka.
godzina 18.00 BAJKI WYCISZAJKI, dla dzieci od 7 do 11 lat
Bajka to nie tylko szalone zwroty akcji, dreszczyk emocji i trzymające w napięciu przygody. Bajki mogą pełnić funkcję terapeutyczną, pomóc się wyciszyć i odciąć skumulowany w nas natłok bodźców. Podczas spotkania nie tylko wysłuchamy bajki, wzbogaconej o działania sensoryczne, ale sięgniemy też po ćwiczenia oddechowe i wyciszające. Będzie nam miło, łagodnie i bezpiecznie. Można zabrać własny koc albo ulubionego pluszaka.

prowadzenie: aktorzy Pleciugi


WARSZTATY W SOBOTĘ 6 LISTOPADA
Ciało, tworzywo, tintamareska
Jedną z najciekawszych lalek teatralnych jest tintamareska. Potrafi stroić najróżniejsze miny, śmiać się, płakać i wystawiać język! Tym cudownym wielozadaniowym mechanizmem jest ludzkie ciało. A dokładniej głowa, która jest nieodłącznym elementem tej zabawnej konstrukcji.
Podczas warsztatów zrobimy tintamareski, skrojone dokładnie pod nas samych. Tym samym staniemy się nie tylko konstruktorami lalek, ale też animatorami! Stworzymy krótkie etiudy oraz galerię najgłupszych min świata.

prowadzenie: Tomasz Sterczewski, plastyk teatralny

Warsztaty scenograficzne dla dzieci od 6 lat.
Zapraszamy 6 listopada o godzinie 14.00.

Bilety:
dla dzieci – 21 zł
dla opiekunów – 6 zł
dostępne są w kasie teatru oraz on-line na stronie internetowej http://www.pleciuga.pl


WARSZTATY W NIEDZIELĘ 14 LISTOPADA
Pokoje zagadek
Przewrót! Rebelia! Lalkowy zryw! W Pleciudze jest niezłe zamieszanie. Marionetki mają dość pociągania za sznurki, pacynki zimnych dłoni i długich paznokci, kukły chowania za parawanem! Postawiły wszystko na jedną kartę i… uwięziły jednego z aktorów. „Załatwmy to pokojowo” – zgodziły się łaskawie.
Podczas warsztatów będziemy przemieszczać się przez teatralne magazyny, pełne lalek, kostiumów i scenografii. W tych tajemniczych przestrzeniach będą na nas czekały zadania, zagadki i cała masa niespodzianek. Czy uda nam się uwolnić aktora? Bardzo na nas liczy!

prowadzenie: Magdalena Bogusławska, pedagog teatru

Kreatywne warsztaty dla dzieci od 6 lat.
Zapraszamy 14 listopada po spektaklu "Tu rządzą lalki" - około godziny 12.30.

Bilety:
dla dzieci – 21 zł
dla opiekunów – 6 zł
dostępne są w kasie teatru oraz on-line na stronie internetowej http://www.pleciuga.pl


WARSZTATY W SOBOTĘ 20 LISTOPADA
KARMA WRACA, czyli budujemy karmniki

Zima za pasem. Dni stają się coraz krótsze i chłodniejsze. Większość z nas ma dość ponurej aury i z utęsknieniem czeka na wiosnę. A co dopiero mają wyćwierkać głodne i zziębnięte ptaki?
Podczas warsztatów konstrukcyjnych zbudujemy proste karmniki. Wykorzystamy materiały z recyklingu. Będziemy się świetnie bawić i zrobimy ogrom dobrych rzeczy – dla siebie, dla zwierząt, dla natury.

prowadzenie: Tomasz Sterczewski, plastyk teatralny 

Warsztaty konstrukcyjne dla dzieci od 5 lat.
Zapraszamy 20 listopada o godzinie 14.00.

Bilety:
dla dzieci – 21 zł
dla opiekunów – 6 zł
dostępne są w kasie teatru oraz on-line na stronie internetowej http://www.pleciuga.pl


udostępnij

polecamy

Zdjęcie tygodnia

"TU RZĄDZĄ LALKI" - nowy familijny spektakl

fot. HaWa

więcej>>

newsletter
aktualności