Dyrekcja

Zbigniew Niecikowski

dyrektor naczelny i artystycznyAbsolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Wydział Lalkarski w Białymstoku. W "Pleciudze" jako aktor od 1 stycznia 1980, od stycznia 1991 zastępca dyrektora, a od maja 1993 pełniący obowiązki dyrektora teatru. We wrześniu tego samego roku został dyrektorem naczelnym i artystycznym.

Na swoim koncie ma wiele nagród, m.in.: nagroda zespołowa Grand Prix XI Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Lalek w Opolu w 1983 roku za "Rzecz o Jędrzeju Wowrze" w reżyserii Bogdana Głuszczaka i Jana Wilkowskiego oraz Grand Prix X Międzynarodowych Toruńskich Spotkań Teatrów Lalek w październiku 2003 roku za "Co się dzieje z modlitwami niegrzecznych dzieci" w reżyserii Anny Augustynowicz.

Prywatnie mąż Barbary, tata Michała. Z zamiłowania fotograf.

Anna Garlicka

zastępca dyrektoraZastępca dyrektora naczelnego Teatru Lalek "Pleciuga" od roku 1998. Jest absolwentką teatrologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, a także podyplomowego Studium Integracji Europejskiej na Uniwersytecie Szczecińskim. W Szczecinie pracowała jako nauczyciel języka polskiego, później jako doradca metodyczny do spraw teatru oraz animator edukacji teatralnej w Pałacu Młodzieży. Współpracowała również z "Ruchem Teatralnym", tygodnikiem "Morze i Ziemia", a także z Polskim Radiem Szczecin i TVP Szczecin. Od jesieni 1995 roku związana z Przeglądem Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT jako członek Komisji Artystycznej i rzecznik prasowy festiwalu. W latach 1998-2016 dyrektor KONTRAPUNKTU.

W Teatrze Lalek "Pleciuga" zajmuje się między innymi opracowaniem, realizacją i koordynacją projektów (m.in.: "Teatr ponad granicą", "Wizualny ponadgraniczny teatr Leszka Mądzika", "Andersen - twórca baśniowej wyobraźni Europy"). "Teatr w drodze", "Lato w teatrze", "Jesteśmy u siebie", "Dzieci magii - od rytuału do współczesnego teatru lalek". Teatr Lalek "Pleciuga" jest również współorganizatorem Przeglądu Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT oraz festiwalu dla dzieci - Mały Kontrapunkt.

udostępnij

polecamy

newsletter
aktualności

W filmie premiera oznacza, że wszystko jest skończone, możesz już tylko usiąść w fotelu i patrzeć.
A w teatrze to dopiero początek.