Lato w teatrze

"Lato w teatrze" to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. W ramach programu w okresie wakacyjnym odbywają się dwutygodniowe warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży; ponadto realizowane są szkolenia z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjne projekty objazdowe w namiocie cyrkowym.

Dwutygodniowe warsztaty, które przygotowują pedagodzy i artyści, są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka oraz na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.

Dotychczas Teatr Lalek "Pleciuga" wziął udział w siedmiu edycjach projektu "Lato w teatrze":

1. Lato w teatrze 2009: "Poczciwy oswojony świat", 6-19 lipca, Szczecin.

2. Lato w teatrze 2010: "Humba! Bumba! Bang!", 5-18 lipca 2010, Szczecin.

3. Lato w teatrze 2012: "Tymoteusz wśród ptaków", 2-15 lipca 2012, Szczecin.

4. Lato w teatrze 2013: "Na strychu", 29 lipca - 11 sierpnia 2013, Szczecin.

5. Lato w teatrze 2014: "Raz dwa trzy - kryjesz ty! Eins, zwei, drei - du musst sein!", 30 czerwca - 13 lipca 2014, Szczecin.

6. Lato w teatrze 2015: "Kupałowe śpiewanie, nocy czarowanie", 29 czerwca - 10 lipca 2015, Szczecin (moduł "Lato w teatrze +", przeznaczony dla beneficjentów, którzy realizowali projekt co najmniej trzykrotnie. Ich zadaniem jest wspólna realizacja projektu z instytucją lub organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. Teatr Lalek "Pleciuga" realizował moduł "Lato w teatrze +" we współpracy ze Związkiem Ukraińców w Polsce Oddział Szczecin. W warsztatach wzięły udział dzieci ze Szczecina i z województwa zachodniopomorskiego oraz dzieci z Ukrainy).

7. Lato w teatrze 2016: "Szekspir - 5.00 po południu", 26 czerwca - 9 lipca 2016, Resko i Szczecin (moduł "Lato w teatrze +", przeznaczony dla beneficjentów, którzy realizowali projekt co najmniej trzykrotnie. Ich zadaniem jest wspólna realizacja projektu z instytucją lub organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. Teatr Lalek "Pleciuga" realizował moduł "Lato w teatrze +" we współpracy z Centrum Kultury w Resku. W warsztatach wzięły udział dzieci ze Szczecina i z Reska).

Zasady naboru, dane kontaktowe i regulamin podajemy podczas kolejnych edycji "Lata w teatrze".

Kontakt:
Magdalena Bogusławska
tel.: 91 44 55 114
e-mail: edukacja@pleciuga.pl

na skróty

aktualności

polecamy

Ak­tor po­winien mieć coś do po­wie­dze­nia, na­wet jeśli ma niemą rolę.