Wybierz Osiecką raz jeszcze

Dla dorosłych Czas trwania90 min.
Dla dorosłych.

Muzyczno-lalkowy hit dla dorosłych: piosenki i utwory prozatorskie Agnieszki Osieckiej w nowych aranżacjach muzycznych i w teatrze formy!

Utwory Agnieszki Osieckiej są wciąż obecne w kulturze, sztuce i codziennym życiu; powracają do nas szczególnie wtedy, gdy coś wspominamy lub o czymś marzymy. W spektaklu Pleciugi powrócimy do bardziej i mniej znanych piosenek oraz prozatorskich tekstami Osieckiej. Dzięki nowym aranżacjom muzycznym i elementom teatru formy będzie to niezapomniane spotkanie.

"Wybierz Osiecką raz jeszcze" to spektakl, który nie zdoła się znudzić. Przecież Osiecka, czytana i słuchana tyle razy, nadal nie nuży, prawda? Więc nie czekaj - przyjdź do Pleciugi, by wybrać Osiecką jeszcze raz. Nawet kolejny raz!

W spektaklu wykorzystano utwory Agnieszki Osieckiej:

Nie mów nic (muzyka: Krzysztof Komeda); Do teatru (muzyka: Janusz Stalmierski); Chcecie wiedzieć?; Wariatka tańczy (muzyka: Seweryn Krajewski); Małgośka (muzyka: Katarzyna Gaertner); W żółtych płomieniach liści (muzyka: Andrzej Zieliński); Nie ma lekarstwa na miłość; Komu weselne dzieci (muzyka: Katarzyna Gaertner); Nie oglądam się za dziewczynami (muzyka: Edward Pałłasz); Czego wy chcecie od Polki?; Nie spoczniemy (muzyka: Seweryn Krajewski); Zbieśmy się dzisiaj! (muzyka: Janusz Stalmierski); Kokaina (muzyka: Andrzej Kurylewicz); Nie ma szatana (muzyka: Andrzej Zieliński); Kołysanka dla Okruszka (muzyka: Seweryn Krajewski); Do Dyrekcji Teatru Lalkowego w...; Ryba piła (muzyka: Janusz Stalmierski); Niedobre Krasnoludki (muzyka: Edward Pałłasz); Gonić króliczka (muzyka: Andrzej Zieliński); Miłość w Portofino (muzyka: Fred Buscaglione); W mieszkaniu pod dziewanną; Song marynarza (muzyka: Jerzy Satanowski); Zielono mi (muzyka: Jan Ptaszyn Wróblewski); Śpiewki na różne okazje; Kameleon daltonista (muzyka: Janusz Stalmierski); Ach, panie, panowie (muzyka: Bułat Okudżawa); Żyj na wrotkach (muzyka: Seweryn Krajewski); Nie bądź!; Niech żyje bal (muzyka: Seweryn Krajewski)

Prapremiera: 9 listopada 2014

fot. Karolina Machowicz


Zespół:

Obsada:

Galeria:


udostępnij

polecamy

newsletter
aktualności

Gdy wybijał dziewiątą, ukazywało się dziewięć muz, jedna była przydzielona do astronomii, druga do archiwum, a reszta do teatru.