Łąka

Dla najmłodszych Czas trwania40 min.
Spektakl prezentowany w ramach projektu Teatralny Ty-Dzień Dziecka.

,,Łąka” jest spektaklem przewidzianym dla dzieci od lat 3. Klasyczne przedstawienie lalkowe, niezwykle spokojne i nastrojowe. Nie zabiega o uwagę widza żonglując nadmiarem środków wyrazu, lecz subtelnie i z dużą delikatnością wprowadza najmłodszego widza do świata zwierząt i owadów żyjących na łące. Na potrzeby spektaklu powstały lalki wykonane z materiałów organicznych znalezionych na łące i oryginalna muzyka na styku folku i odgłosów natury. Po swojej premierze w roku 2015 spektakl odbył tournee po Islandii oraz Wielkiej Brytanii zdobywając uznanie krytyków.
TEATR:
Handbendi to profesjonalna kompania teatralna w Hvammstangi w północno-zachodniej Islandii specjalizująca się w produkcjach lalkowych na zlecenie, w tym w zakresie reżyserii oraz rozwijająca własne spektakle lalkarskie przeznaczone do prezentacji podczas tras krajowych i międzynarodowych. Dyrektorką artystyczną Handbendi jest Greta Clough, która pełni również funkcję „producenta kreatywnego” kompanii. Greta
współpracowała niegdyś z The Little Angel Theatre w Londynie i ma ponad dziesięcioletnie doświadczenie w zakresie tworzenia oryginalnych produkcji teatralnych oraz ich prezentacji na całym świecie. Handbendi odbywa trasy zarówno w kraju, jak i za granicą, prezentując swoje przedstawienia lalkowe i teatralne dla osób z wszystkich kategorii wiekowych.
Oprócz prezentacji własnych produkcji, Handbendi podejmuje się również realizacji spektakli na zlecenie, prowadzi konsultacje i działalność reżyserską, jak również tworzy przedstawienia i prowadzi warsztaty skierowane do wszystkich grup wiekowych i osób o różnych kompetencjach - zarówno profesjonalistów, amatorów, studentów jak i dzieci.

Zespół:


udostępnij

polecamy

newsletter
aktualności

W filmie premiera oznacza, że wszystko jest skończone, możesz już tylko usiąść w fotelu i patrzeć.
A w teatrze to dopiero początek.