Piotruś i wilk

Dla najmłodszych Czas trwania35 min.
Spektakl prezentowany w ramach projektu Teatralny Ty-Dzień Dziecka.

Ta klasyczna inscenizacja baśni, stworzonej przez Sergiusza Prokofiewa w 1936 roku, przewidziana jest dla dzieci w każdym wieku. Wprowadza młodą publiczność do świata muzyki, instrumentów muzycznych oraz ręcznie rzeźbionych drewnianych lalek i dekoracji. To oszałamiająco malownicza i piękna szuka pozwalająca muzyce prowadzić narrację z widzem.
TEATR:
Założycielami grupy są Bernd Ogrodnika (dyrektor artystyczny) i Hildur M. Jonsdottir (reżyserka i managerka projektu). "WORLDS OF PUPPETS" to kompania produkująca spektakle i "kreacje specjalne" z wykorzystaniem lalek, marionetek itd. oraz przedstawień wykorzystujących maski na sceny teatralne i operowe oraz dla filmu i telewizji. Jej twórcy odbywają częste podróże do wszystkich zakątków świata, gdzie prezentują spektakle, prowadzą działalność reżyserską oraz oferują kursy mistrzowskie i seminaria. Kompania Worlds of Puppets prowadzi własny teatr w Reykjaviku, z siedzibą w Narodowym Tatrze Islandzkim. Jest zdobywcą różnych nagród, w tym m.in.:
- IBBY – wyróżnienie za wkład w kulturę skierowaną do dzieci
- nominacja do Islandzkich Nagród Teatralnych za przedstawienie "Piotruś i wilk"
- Nagroda kulturalna DV (islandzka nagroda kulturalna przyznawana corocznie w kilku kategoriach)
- Prix Michael Meschke (ufundowana w Paryżu międzynarodowa nagroda, mająca zachęcać do rozwoju i odnowy sztuki teatru lalek, przyznawana co dwa lata począwszy od roku 2006)
- Nagroda Zachodniej Islandii "za pionierskie osiągnięcia".

Zespół:


udostępnij

polecamy

newsletter
aktualności

Teatr jest najważniejszą rzeczą na świecie, gdyż tam pokazuje się ludziom,
jakimi mogliby być, jakimi pragnęliby być, choć nie mają na to odwagi, i jakimi są.