Podróż światła

Dla dzieci Czas trwania40 min.
Spektakl prezentowany w ramach projektu Teatralny Ty-Dzień Dziecka.

"Podróż światła" jest spektaklem przewidzianym dla dzieci od lat 6 do 12. Teatr cieni i nowoczesne widowisko cyrkowe w jednym. Jest to spektakl o odwadze, ukazujący tą cechę charakteru jako postawę godną podziwu. W obsadzie zobaczymy Salla Hakanpää, jedną z najbardziej utytułowanych artystek cyrkowych w swoim pokoleniu.
TEATR:
Ainu Palmu jest projektantką oświetlenia i artystką specjalizującą się w sztuce wykorzystującej efekty świetlne. Pochodzi z Helsinek, kształciła się w Londynie, a studia z zakresu projektowania oświetlenia odbyła na fińskim Uniwersytecie w Tampere. Obecnie działa w dziedzinie sztuk performatywnych tworząc indywidualne instalacje świetlne. Jej prace są wykorzystywane w oświetlaniu scen w nowoczesnych przedstawieniach cyrkowych i tanecznych. Do najbardziej znanych prac Ainu Palmu należą projekty świetlne „Sydän” (Serce) i „Jäälle” (Na lodzie). Instalacja „Sydän” znajduje się w parku Oulu. Składa się ona z punktów świetlnych oświetlających całą przestrzeń parku. Ma ona charakter interaktywny: odwiedzający park ludzie mogą zmieniać intensywność czerwieni.
Ainu Palmu jest uczestniczką Festiwalu Beepositive Light Festival w ramach projektu „Mystical water – Nordic reflections”, częściowo finansowanego przez Fundusz Kultury Nordyckiej.

Zespół:


udostępnij

polecamy

newsletter
aktualności

Ak­tor po­winien mieć coś do po­wie­dze­nia, na­wet jeśli ma niemą rolę.