Bystry jak osioł

Dla dzieci Czas trwania60 min.
Spektakl prezentowany w ramach projektu Teatralny Ty-Dzień Dziecka.

"Bystry jak osioł" jest spektaklem familijnym przewidzianym dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Jest to spektakl wizualny, bez słów. Historię tytułowego osiołka opowiedzą nam przedmioty, obrazy, dźwięk i muzyka, światło, video i pomysłowa technologia sceniczna. Podstawową ideą powstania spektaklu było stwierdzenie, pytanie oraz myśl: Każda, nawet najprostsza rzecz, którą kupujemy posiada instrukcję obsługi. A co z życiem? Czy nie byłoby wspaniale, gdyby dzieci otrzymały instrukcję obsługi o tym, jak żyć? Twórcy spektaklu a zarazem fundatorzy TAMTAM objektentheater, poprosili zatem dzieci, rodziców i nauczycieli, aby odpowiedzieli na to pytanie i powiedzieli im, co uważają za ważne, aby uczyć dzieci. Te odpowiedzi były punktem wyjścia dla tego spektaklu.

TEATR:
Objektentheater TAMTAM został założony przez Gérarda Schiphorsta i Marije van der Sande. Ich prowadzona od 1979 roku współpraca zaowocowała bardzo osobistym stylem teatru wizualnego. Artyści opowiadają historie przy użyciu przedmiotów, obrazów, dźwięków i muzyki, projekcji wideo oraz innowacyjnej techniki scenicznej. Większość ich przedstawień obywa się bez tekstu. Twórcy TAMTAM prezentowali swoją szczególnego rodzaj sztukę na festiwalach w 23 krajach, gdzie ich specyficzna estetyka, absurdalne poczucie humoru i oryginalność podbiły widzów.
Obok działalności teatralnej, artyści spełniają się również w twórczości pisarskiej i plastycznej, w muzyce i sztuce wideo. W swojej pracowni w Deventer produkują spektakle teatralne, tworzą sztukę oraz przyjmują grupy, z którymi realizują specjalne występy, prowadzą warsztaty i kursy mistrzowskie.

Zespół:


udostępnij

polecamy

newsletter
aktualności

Dzieci bzdurzą i - że tak powiem - chcą być bzdurzone.
Potem im to przechodzi. Któremu nie przejdzie... zostaje poetą.