Maleńkie Królestwo królewny Aurelki

Dla dzieci Czas trwania75 min.

Dla dzieci od 5 lat.

Ta przekornie i z humorem opowiedziana historia jest zaproszeniem do rozmowy o odpowiedzialności, o stereotypach i odwadze bycia sobą.

Chyba każda dziewczynka choć raz chciała zostać królewną, a każdy chłopiec rycerzem. Nasza bohaterka o imieniu Aurelka, która jest zwykłą dziewczynką mieszkającą w zwykłym mieście, pewnego dnia otrzymuje swoje Maleńkie Królestwo i przemienia się w królewnę. Szczęśliwie spełnione marzenie, powiecie? Aurelka też tak myślała. Ale okazało się, że niekoniecznie wygląda to tak, jak sobie wyobrażała. Korona trochę ciśnie, tron jest twardy, piękna suknia uwiera, a Wielki Ochmistrz zmusza do zarządzania królestwem. Do tego wszystkiego zjawia się zarozumiały królewicz, a z krzaków wyłazi smok obżerający się cukierkami.

Ta przekornie i z humorem opowiedziana historia jest zaproszeniem do rozmowy o odpowiedzialności, o stereotypach i odwadze bycia sobą.

--

Książka „Maleńkie Królestwo królewny Aurelki” Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel ukazała się nakładem Wydawnictwa Bajka w 2009 roku i w tym samym roku wygrała Konkurs na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i kropka” organizowany przez Empik. Została wpisana na prestiżową Złotą Listę Fundacji ABCXXI – „Cała Polska czyta dzieciom”. Wkrótce, 10 października 2018 rok, ukaże się drugie, rozszerzone wydanie tej znakomitej książki. Nasza premiera je wyprzedzi. Ewa Piotrowska, reżyser, postanowiła zrobić na jej podstawie spektakl, do którego autorka napisała scenariusz.

--

Prapremiera spektaklu w Szczecinie: 22 września 2018
Premiera spektaklu w Warszawie: 29 września 2018

Spektakl przygotowany w koprodukcji Teatru Lalek „Pleciuga” w Szczecinie i Teatru Baj w Warszawie.


fot. Alberto Roca Macia
Spektakl bierze udział w 25. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Zespół:

Obsada:

Galeria:


udostępnij

polecamy

newsletter
aktualności

Teatr jest najważniejszą rzeczą na świecie, gdyż tam pokazuje się ludziom,
jakimi mogliby być, jakimi pragnęliby być, choć nie mają na to odwagi, i jakimi są.